Pożegnanie dr Zbigniewa Hałata (3 maj Wrocław)

Link do wszystkich zdjęć w oryginalnej rozdzielczości: Pliki 3 maj Wrocław | Adobe Creative Cloud

Droga rodzino Doktora Hałata. Zechciejcie przyjąć najszczersze kondolencje od nas z powodu śmierci tak bliskiej Wam osoby a nam tak bardzo drogiej. Nasze serca pełne smutku i bólu łączą się z Waszymi.

Panie Doktorze Hałat, Panie Zbyszku poświecił Pan te ostatnie dwa lata swojego życia naszej wspólnej sprawie a jest nią PRAWDA. Prawda za którą płacił Pan wysoką cenę, zamiast być obłaskawianym w mainstreamowych mediach celebrytą  a przy tym robić karierę – nie dałeś się kupić za tzw. kilka srebrników, Ty podjąłeś walkę o wielką sprawę, której na imię prawda i uczciwość.  Walkę o nas i o masę istnień ludzkich, walkę o zwyczajną ludzką godność i wolność, wcale nie wyrafinowaną, nie wyszukaną. Były również i takie media, które chętnie Cię zapraszały do swobodnego wypowiedzenia się w sprawie pandemii, wirusa i  szczepień – dziękujemy im za to.

Lecz większość, ogromna większość mediów tzw. głównego nurtu zapomniała o Tobie, wręcz ignorowała Cię chcąc kneblować Ci usta. Jak mieli Cię zaprosić na jakąkolwiek debatę merytoryczną jeżeli nie mieli kontr argumentów do Twoich argumentów, które miały naukowe podwaliny a za razem, nie były podszyte fałszem, obłudą, stronniczością oraz, jak Ty nieraz mawiałeś; głupotą ludzką.


Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.

Słowa Jezusa z ewangelii Św Jana

Panie Doktorze Hałat jest Pan teraz jak to ziarno pszenicy które obumarło i o dziwo kilka dni po zasianiu do ziemi i to na wiosnę, wypuściłeś piękne i liczne kiełki pszeniczne, które za chwilę dojrzeją i wydadzą piękne plony, którymi jesteśmy my, tu dzisiaj zebrani i wszyscy inni dla których twoja idea patrzenia na ten świat, była i jest bliska sercu. Każde pokolenie ma osoby, które pięknie zapisały się na kartach historii, i zasłużyły na miano bohaterów.

Panie Doktorze, jest Pan jednym z nich, jest Pan bohaterem naszych współczesnych czasów.

Cześć i chwała bohaterom naszych czasów !

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these