Zasady są dla ciebie, nie dla mnie

Jeśli nie chcesz mieć szczepionki Covid, znajdź pracę przy egzekwowaniu obowiązku szczepień – Hipokryzja w najlepszym wydaniu. W ubiegłym tygodniu Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS) po cichu rozesłało notatkę zwalniającą urzędników z obowiązku szczepień. Dlaczego jest to taka hipokryzja? Otóż dlatego, że urzędnicy, których zwolniono z obowiązku szczepień, to urzędnicy zatrudnieni do egzekwowania tego samego obowiązku szczepień.

Wygląda więc na to, że najłatwiejszym sposobem na obejście przepisów o szczepionkach jest znalezienie pracy w celu ich egzekwowania.

Prawdopodobnie zbyt wiele razy mówiono już o mandacie szczepionkowym, więc poniżej zamieszczamy samą notatkę (Stany Zjednoczone Ameryki) https://www.cms.gov/files/document/qso-22-18-all.pdf Administracja Bidena po raz pierwszy ogłosiła wprowadzenie tego obowiązku w sierpniu 2021 r., stwierdzając, że personel służby zdrowia i domów opieki musi zostać zaszczepiony przeciwko COVID-19 pod groźbą utraty finansowania. Po zaskarżeniach prawnych narzucono inne terminy, a ostateczny termin upłynął 21 marca 2022 roku.

Terminy szczepień zachęciły lub zmusiły (proszę wybrać) pracowników do zaszczepienia się – w ciągu kilku miesięcy odsetek osób zaszczepionych wzrósł z 63% do 88%. Lekarze, pielęgniarki i personel, którzy nadal uważali, że szczepienia nie są dla nich, tracili pracę.

W lutym CMS ostrzegł stanowe agencje badawcze, że muszą one egzekwować wszystkie federalne wymagania dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa pod groźbą utraty federalnego wsparcia finansowego. Chociaż nie zostało to powiedziane wprost, powszechnie uznano to za ostrzeżenie dla Florydy i innych stanów, które zapowiedziały, że nie będą egzekwować obowiązku szczepień. Co więcej, CMS zapowiedziało, że jeśli stany nie zastosują się do jego wytycznych, sprowadzi zewnętrznych inspektorów.

Ankieterzy CMS mieli za zadanie ocenić, czy pracownicy opieki zdrowotnej przestrzegają federalnych przepisów dotyczących szczepień. Stwierdzili oni, że szczepienia personelu poniżej 100% stanowią niezgodność z przepisami. Jednak niezwykle rozsądna CMS (sarkazm) stwierdziła, że każda placówka, w której zaszczepionych jest ponad 80% personelu, będzie miała 60 dni na osiągnięcie 100% bez podejmowania dalszych działań.

Brian Harrison, przedstawiciel stanowy z Teksasu i były szef personelu Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych za czasów administracji Trumpa, powiedział w wywiadzie dla Newsmax „To pokazuje, że administracja Bidena jest naprawdę autorytarna, a te mandaty nigdy nie miały nic wspólnego ze zdrowiem publicznym w pierwszej kolejności, ale niestety i tragicznie, miały o wiele więcej wspólnego z daniem rządowi federalnemu większej kontroli nad naszym życiem. Te mandaty muszą się skończyć”.

Harrison uważa, że po tym, jak CMS wymusił mandaty na swoich własnych inspektorach, nie byli oni w stanie żyć według tych samych zasad. „Nie mogli tego znieść. Więc zamiast wycofać mandat, co byłoby normalnym, zdroworozsądkowym rozwiązaniem, po prostu zwolnili swoich własnych wykonawców rządowych zamiast wszystkich Amerykanów.”

Inaczej mówiąc – Zasady są dla ciebie, nie dla mnie.

Artykuł pochodzi ze strony:
https://nakedemperor.substack.com/p/if-you-dont-want-to-have-a-covid

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these