Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia będzie się tłumaczyć.

Wysoki Trybunał Sprawiedliwości Balearów dał Ministerstwu Zdrowia 10 dni na przekazanie umów z Pfizer, Astrazeneca, Moderna i Jansen. 549 obywateli Balearów poparło wniosek stowarzyszenia Liberum.

Termin 10 dni. Jest to czas, który Wysoki Trybunał Sprawiedliwości Balearów (TSJB) dał Ministerstwu Zdrowia na przekazanie umów podpisanych z firmami farmaceutycznymi Pfizer, Astrazeneca, Moderna i Jansen na zakup szczepionki COVID. Jest to pierwszy sąd, który podjął taką decyzję w kraju po tym, jak Stowarzyszenie Liberum złożyło odwołanie od wymogu zatwierdzonego przez rząd certyfikatu COVID, ponieważ uznało, że naruszane są prawa podstawowe. Platforma, która w swoim pozwie uzyskała poparcie 549 obywateli Wysp, zawsze potępiała fakt, że umowy podpisywane z firmami farmaceutycznymi były tajne.

List podkreśla, że należy dostarczyć kopie oryginalnych umów, w tym ceny dawek, dostaw, ewentualnych odszkodowań w przypadku NOPów, jak również wszystkie klauzule i postanowienia umów. Ponadto domaga się udostępnienia ewentualnych umów podpisanych z Komisją Europejską w związku z zakupem szczepionek.

Wysoki Trybunał Sprawiedliwości zwraca się do Międzyterytorialnej Rady Zdrowia o udostępnienie badań dot. skuteczności szczepionki – datowanych na 23 listopada 2021 roku – z których wynika, że wśród osób zaszczepionych było więcej infekcji, ponieważ po zaszczepieniu osoby traciły naturalną odporność. Trybunał domaga się również podania liczby działań niepożądanych spowodowanych przez szczepionki, a także ewentualnych zgonów spowodowanych szczepionkami wyżej wymienionych firm.


Źródło:
El TSJB solicita a Sanidad los contratos de compra de las vacunas COVID (ultimahora.es)

Strona główna | Stowarzyszenie Liberum (liberumasociacion.org)

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these